zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PŘIPRAVOVANÁ PUBLIKACE ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ

24.01.2008
Odpady
PŘIPRAVOVANÁ PUBLIKACE ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ
Monografie si klade za cíl ucelené zpracování složité problematiky odpadového hospodářství tak, aby zájemcům poskytla přehled a aktuální informace o všech důležitých oblastech odpadového hospodářství..

Prof. Ing. Mečislav Kuraš, CSc. s kolektivem spolupracovníků připravil v roce 1994 k vydání publikaci Odpady, jejich využití a zneškodňování, která byla prvním pokusem o ucelené zpracování problematiky odpadového hospodářství. Ač tato příručka, koncipovaná především jako vysokoškolská učebnice, vyšla ve vysokém nákladu, je již zcela vyprodána. Navíc stupeň poznání, vývoj technologií i právního prostředí a v neposlední řadě i vnímání nutnosti ochrany životního prostředí prošly od doby vydání tak prudkým vývojem, že vyvstala potřeba vydání nové publikace.

Monografii Odpadové hospodářství, která na výše uvedenou knihu navazuje, připravil prof. Kuraš s autorským přispěním prof. Ing. Vojtecha Dirnera, CSc., prof. Ing. Vladimíra Slivky, CSc. a Ing. Milan Březiny, CSc., recenzi zpracoval prof. Ing. František Kaštánek, DrSc.. Profesor Kuraš při sestavování monografie vyšel nejen z vlastní dlouholeté praxe pracovníka a vedoucího Ústavu chemie prostředí VŠCHT Praha, ale i ze zkušeností svých kolegů a řady lektorů z praxe, státní správy i akademické sféry, kteří přednášeli a přednášejí na kursech pokročilého studia Odpadové hospodářství pořádaných každoročně na VŠCHT v rámci projektu celoživotního vzdělávání od r. 1993.

Monografie si klade za cíl ucelené zpracování složité problematiky odpadového hospodářství tak, aby zájemcům poskytla přehled a aktuální informace o všech důležitých oblastech odpadového hospodářství, o technologiích zpracování odpadů, o jejich materiálovém a energetickém využití, o preventivních opatřeních v oblasti odpadového hospodářství atd. Je koncipována tak, aby sloužila všem zájemcům o odpadové hospodářství a zároveň mohla být používána jako zdroj informací vysokoškolskými studenty, zejména technického směru.

Publikace vyjde v prvním pololetí r. 2008 v nákladu 1000 výtisků, vydává společnost Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o., Píšťovy 820, 537 01 Chrudim III, tel. 469 318 422, e-mail: seminare@ekomonitor.cz. Bližší informace na tel. 469 318 422.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí