zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Uherskobrodská vodní elektrárna je po opravě opět v provozu

26.09.2007
Voda
Energie
Uherskobrodská vodní elektrárna je po opravě opět v provozu
UHERSKÝ BROD - Malá vodní elektrárna na řece Olšavě v uherskobrodské části Těšov již opět vyrábí elektrickou energii. Zařízení bylo mimo provoz od roku 2002, letos ho Povodí Moravy (PMO) opravilo. Zkušební provoz začal v těchto dnech. Na dotaz ČTK to uvedl David Fína z PMO. Oprava si vyžádala asi osm milionů korun.

Elektrárna u vahadlového jezu vznikla v roce 1995. Od počátku se ale potýkala s provozními problémy, které vyvrcholily úplným odstavením z provozu.

Rekonstrukce, na kterou PMO získalo část peněz z evropských zdrojů, byla technologicky náročná. Stavební práce byly totiž z větší části prováděny pod vodou. Rekonstrukce spočívala jak v úpravách stavební části objektu, tak i v instalaci zcela nového technologického zařízení. Generátor uherskobrodské elektrárny má výkon 70 kW.

Elektřinu začne ještě v letošním roce dodávat ve Zlínském kraji do rozvodné sítě také další malá vodní elektrárna. Zařízení nyní vzniká u jezu na řece Vláře u Bohuslavic nad Vláří na Zlínsku. Investorem je obec. Celkové náklady na výstavbu elektrárny činí asi devět milionů korun, část prostředků obec získala ze zdrojů Evropské unie.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
7
4. 2020
7.4.2020 - Seminář, školení
Praha, Hotel Tristar - Congress
CHEMELEONI s.r.o.
21
4. 2020
21-22.4.2020 - Seminář, školení
Konferenční místnost hotelu A-SPORT
INISOFT s.r.o.
22
4. 2020
22.4.2020 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí