zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Písek bude mít od prosince MHD na elektřinu a stlačený zemní plyn

09.11.2020
Doprava
Ekologická auta
Urbánní ekologie
Písek bude mít od prosince MHD na elektřinu a stlačený zemní plyn

Písek bude od prosince využívat pro městskou hromadnou dopravu pouze autobusy na elektřinu a stlačený zemní plyn. Zcela vyřadí vozy na fosilní palivo. Náklady na pořízení nových autobusů činily 61 milionů korun. ČTK to řekla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová.

Vozový park kompletně obnovila společnost ČSAD Autobusy České Budějovice, která píseckou MHD zajišťuje. Jde o pět nových autobusů na elektřinu a dva na stlačený zemní plyn. "Společnost má požádáno o dotaci, která může dosáhnout až 85 procent z pořizovací ceny," řekl vedoucí technického oddělení ČSAD Autobusy České Budějovice Pavel Marek.

Písecká MHD přejde na nový vozový park v prosinci, kdy bude měnit i jízdní řád. Čtyři elektrobusy budou mít kapacitu 86 míst a jeden 51 pasažérů. Každý CNG autobus pak přepraví 85 lidí. "Každý elektrobus bude mít na autobusovém nádraží vlastní nabíjecí stanici na pomalé nabíjení, k dispozici budou i dvě stanice pro rychlé nabíjení," uvedl Marek.

Prosincový nový jízdní řád přinese pro cestující několik změn. Například sníží počet linek z 11 na šest. MHD jejich trasy přesto vytvořila tak, aby obsloužily všechny dosavadní zastávky.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí