zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Den otevřených dveří: Vodní dům Hulice u přehrady Želivka

18.09.2020
Voda
Ekologická dovolená, cestování
Den otevřených dveří: Vodní dům Hulice u přehrady Želivka

Poznejte cestu vody. Vydejte se do Vodního domu Hulice, moderního návštěvnického střediska u přehrady Švihov, které vzniklo díky podpoře Operačního programu Životní prostředí. Čeká vás interaktivní expozice o vodě i venkovní hrátky s vodou. S průvodcem navštívíte jinak nepřístupnou hráz Želivky, která slouží jako zdroj pitné vody pro téměř celou středočeskou oblast a Prahu.

Vodní dům najdete ve Středočeském kraji v okrese Benešov, mezi obcemi Hulice a Nesměřice, v těsné blízkosti přehrady Švihov, známé jako Želivka. Středisko slouží zároveň jako návštěvnické centrum přehrady, která je největší vodárenskou nádrží ve střední Evropě a zdrojem pitné vody pro středočeskou oblast včetně Prahy. Veřejnosti je přehrada běžně nepřístupná.

Expozice Vodního domu představuje hravou formou různé tváře vody. Návštěvníky zavádí do vodního mikrosvěta, ukazuje, jak vzniká pitná voda a kudy vede její cesta do kohoutků domácností. Za pozornost stojí i zajímavý venkovní areál s vodními atrakcemi a komentované exkurze s prohlídkou - jinak nepřístupné - hráze Želivky. V nedalekém Včelím domě budou současně připraveny komentované prohlídky, včetně dílniček a včelařského koutku.

TERMÍN: 19. 9. 2020, od 10:00 do 17:00
MÍSTO: Návštěvnické středisko Vodní dům, Hulice 118, 257 63 - Hulice.

Bližší informace k programu a registraci na komentované prohlídky naleznete na těchto stránkách.

POZVÁNKA (pdf)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí