zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zářijová Priorita představuje nové dotace a úspěšné projekty

16.09.2020
Obecné
Příroda
Čištění odpadních vod
Ekologická dovolená, cestování
Klimatické změny
Pitná voda
Zářijová Priorita představuje nové dotace a úspěšné projekty

Potřebuje vaše obec vodovod nebo kanalizaci? Další peníze na vodohospodářskou infrastrukturu budou k dispozici v novém programovém období Operačního programu Životní prostředí. Již nyní můžete ale využít dotace na přípravu projektové dokumentace, aby následná žádost mohla jít rychle a jako na drátkách.

V Prioritě píšeme i o dotacích, které už jsou rozděleny. Peníze se proměňují v opravené veřejné budovy, v kilometry nových kanalizací, v nádrže na dešťovou vodu a v mnoho dalších již hotových projektů. Ze stovek realizací se nám jich do časopisu vejde pouze několik. Trochu podrobněji se tentokrát podíváme na ty, které se vyrovnávají se změnou klimatu. V rubrice Úspěšný projekt navštívíme Holešov, kde vznikla zbrusu nová hasičská stanice, jak jinak než v pasivním standardu.

Mnohé prospěšné projekty díky dotacím určitě ještě vzniknou. Připraveny jsou peníze na výměnu veřejného osvětlení obcí v chráněných krajinných oblastech, z Norských fondů je možné čerpat peníze na záchranu ohrožených druhů a biotopů.

Poznáváte rádi krásy českého podzemí? V reportáži vás vezmeme do Javoříčských jeskynní, které mají nový návštěvnický vstup. A kdo by už chtěl přemýšlet o dárku na Vánoce, může si přečíst zprávu recyklované módě či o umělých diamantech.

PRIORITA 9/2020

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí