zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Češi se stále více zajímají o původ jídla, které konzumují. Často ale nevědí, kde nakoupit potraviny v bio kvalitě a jak je poznat

10.10.2020
Biopotraviny
Češi se stále více zajímají o původ jídla, které konzumují. Často ale nevědí, kde nakoupit potraviny v bio kvalitě a jak je poznat

Ačkoliv českou veřejnost stále více zajímá, odkud pochází potraviny, které kupují, většina spotřebitelů si není svým výběrem jistá. Zájem o bio potraviny roste, spotřebitelé však často nevědí, jak kvalitní potraviny poznat a kde je koupit. Bioinstitut se proto v rámci projektu BIO v regionu rozhodl pořádat semináře o ekologickém zemědělství a potřebné informace spotřebitelům poskytnout.

Místní potraviny, podpora lokálních zemědělců, kvalita jídla, a způsoby, jakými jsou pěstovány plodiny a chována hospodářská zvířata jsou témata, která stále více rezonují u českých spotřebitelů. Mnohdy však chybí potřebné informace, které má projekt BIO v regionu doplnit. Z toho důvodu se 8. září na Střední škole profesní přípravy v Hradci Králové uskutečnil další seminář o ekozemědělství a bio potravinách.

Eva Čermáková z PRO BIO Ligy a Martina Opočenská z Bioinstitutu studentům vysvětlily mimo jiné i to, jaké jsou rozdíly mezi konvenčním a ekologickým hospodařením, co vše zahrnuje skutečná cena potravin, na co si dát při nákupu bio potravin pozor a koho je možné nákupem podpořit.

Studenti mohli ochutnat a vařit ze spousty regionálních biosurovin. ,,Naší snahou je motivovat mladou generaci k většímu zájmu o zemědělství skrze jídlo, diskutovat s nimi potřebu znalosti původu a postupů při jeho vzniku. Je pro nás důležité, aby si budoucí pracovníci v oboru gastronomie uvědomili možnost volby" říká koordinátorku projektu Martina Opočenská.

Na vlastní oči mohli studenti také vidět, jak vypadá ekologické zemědělství v praxi. Během exkurze na ekologické farmě na Broumovsku se seznámili s hospodářskými zvířaty a s péčí o ně, dále s výrobou krmení, zemědělskou technikou a plodinami. Poznali také, jak funguje provoz farmy a zpracování masa.

,,Projekt Bio v regionu nás okamžitě zaujal. Vítáme každou možnost, při které můžeme zajímavou formou seznamovat naše žáky - budoucí kuchaře - s Bio produkty. Zároveň kvitujeme možnost seznámit naše žáky s produkcí konkrétních výrobců našeho regionu. Budou se tak moci lépe orientovat v nabídce trhu a využívat bio produkty nejen ve svém budoucím profesním, ale i v osobním životě," dodává Hana Prymšová ze Střední školy profesní přípravy v Hradci Králové.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí