zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Greta Thunbergová se po roční přestávce vrátila do školy

29.08.2020
Ekologické vzdělání a výchova
Klimatické změny
Greta Thunbergová se po roční přestávce vrátila do školy

Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová se v pondělí vrátila do školy po roční přestávce, kdy se věnovala kampani za důslednější ochranu klimatu. Nyní sedmnáctiletá dívka o tom informovala na svém profilu na instagramu.

"Moje roční přestávka skončila, být zpět ve škole je skvělé," napsala Thunbergová v komentáři k fotografii, na které má na zádech batoh a drží řídítka kola. Agentura AP k tomu napsala, že studentům švédských středních škol výuka po letních prázdninách začala v pondělí.

Thunbergová se proslavila, když před dvěma lety začala sama chodit protestovat před sídlo švédského parlamentu ve Stockholmu za lepší ochranu klimatu. Její příklad následovaly tisíce mladých lidí po celém světě, kteří jsou nespokojení s liknavým přístupem politiků ke klimatické krizi. Jejich veřejné protesty nazvané Fridays for Future (Pátky pro budoucnost) ale přerušila pandemie covidu-19, proto své aktivity přesunuli na internet.

Thunbergovou k jednání v uplynulých dvou letech zvali někteří čelní světoví politici nebo zástupci byznysu, vystupovala na konferencích pořádaných Organizací spojených národů i na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Minulý týden se společně s dalšími mladými aktivisty sešla v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí