zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sedmá generace 1/2020: Neřesti

08.03.2020
Obecné
Sedmá generace 1/2020: Neřesti

Slyšíme kávu růst? Je létání takovým hříchem? Co další neřesti - cukr, alkohol, cigarety?

Mají klima určovat demonstranti? Čím je vzácná NPR Rohová? Proč využít spolujízdy? Jak se stát biouhlířem? Kde a jak se vyplatí lyžovat? Co naučí otrávený učitel? Zničíme život v oceánech? Jaké bude povolební Slovensko? Jak neztratit sám sebe? Proč bychom se měli oživit? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace.

V prvním letošním čísle se zaměřujeme na ekologicky, sociálně či zdravotně problematické ,,neřesti" moderního životního stylu. Eliška Olšáková dokládá, že kouření ohrožuje naši planetu, Štěpán Jindra se vydává po kalných stopách alkoholu, Marie Drahoňovská sleduje cenu za sladký život, Veronika Charvátová slyší kávu růst a Žaneta Gregorová se zamýšlí nad ne/zbytností létání.

V novém vydání 7.G dále přibližujeme Národní přírodní rezervaci Rohová, ohlížíme se za 30. výročí Listopadové revoluce a představujeme udržitelnější lyžování, spolujízdy autem a biouhlířství. V překladu Jiřího Zemánka též přinášíme ukázku z knihy německého biologa Andrease Webera Oživení a v recenzích probíráme knihy Revoluce jednoho stébla slámy Masanobu Fukuoky, Náš dům je v plamenech Grety Thunberg a V kapitalismu. Proti kapitalismu. Za hranice kapitalismu Jamese Hollowaye. Čekají na vás též čtyři rozhovory: se socioložkou Oľgou Gyárfášovou o volbách na Slovensku, s výkonným ředitelem Sea Shepherd Alexem Cornelissenem o ilegálním rybolovu, s expertem na vzdělávání Bohumilem Kartousem o stavu českého školství a s filosofkou Annou Hogenovou o životě v předběhu.

Nechybí ani tradiční sloupky: v Bioastrologických rozhovorech tentokrát zpovídáme ministra Ričrda Brablence, v Terrapii pak Zuzana Vlasatá oceňuje australské vombaty. Vydání doplňujeme přehledy důležitých událostí, knih, vašich ohlasů a budoucích akcí. Přečíst si též můžete vítězné příspěvky Šárky Krčílkové a Aleny Sekerákové z naší soutěže Moje malé eko-vítězství.

Seznam všech článků čísla naleznete ZDE. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.com, Floowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Jarní obrození vám přeje

redakce 7.G

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí