zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Září - Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství

03.09.2016
Zemědělství
Biopotraviny
Září - Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství

Ministerstvo zemědělství letos již podvanácté vyhlašuje září Měsícem biopotravin a ekologického zemědělství.

Touto tradiční kampaní chce veřejnosti představit místní biofarmy a výrobce bioproduktů, jejichž nabídka se rok od roku rozšiřuje.

Tradice je i jmenovatelem ekologického zemědělství jako takového v České republice. Je to totiž již více než čtvrt století, kdy zde byly založeny první tři ekologické farmy. V současné době je certifikováno více než 4.300 ekofarem a více než 570 výrobců biopotravin, kteří jsou pravidelně kontrolování v tomto systému stanoveném a garantovaném národní i evropskou legislativou.

Ekologické zemědělství není pouze moderním světovým trendem reflektujícím stále vzrůstající potřebu reagovat na současné problémy a zachovat zdravou půdu, vodu i obecně přírodu a přírodní zdroje příštím generacím. Systém ekologického zemědělství naopak vychází z tradičních agrotechnických postupů používaných našimi předky, doplněné o vysoce moderní vědecké i praktické poznatky, čímž produkuje vysoce kvalitní, nutričně bohaté potraviny s žádným či stopovým množstvím reziduí chemických látek trvale udržitelným způsobem a s respektem ke všemu životu a tedy i k chovaným hospodářským zvířatům.

Mottem letošního ročníku Září - měsíce biopotravin je ,,BIO je u nás doma."

Celý článek naleznete zde:
http://www.mesicbiopotravin.cz/

Využijte slevovou akci pro podání přihlášky do ekologického zemědělství. Bureau Veritas poskytuje 30% slevu ze základní sazby

Zájemce vyplní Žádost o zařazení do kontrolního a certifikačního systému EZ, která je k dispozici na adrese:http://www.ekozemedelstvi.cz/zadosti/zadosti-o-zmeny

Vyplněnou a podepsanou žádost nám zašlete.

Pro více informací kontaktujte prosím:

Manažer divize AGRI - Ing. Iva Vrkočová
+420 210 088 247
iva.vrkocova@cz.bureauveritas.com

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
8. 2020
4-6.8.2020 - Konference
Vémyslice poblíž Moravského Krumlova
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí