zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochránci přírody obnovili v Brně činnost poradny Zelený telefon

02.05.2015
Environmentální poradenství
Ochránci přírody obnovili v Brně činnost poradny Zelený telefon

Ochránci přírody ze sdružení Veronica v Brně po čtyřleté přestávce obnovili činnost ekologické poradny nazvané Zelený telefon. Provozovali ji už od roku 1998, ale v roce 2011 zastavilo město její finanční podporu, a poradna proto podstatně utlumila činnost. ČTK to dnes řekl její pracovník Petr Ledvina. Zařízení ročně zodpovědělo 3000 dotazů Brňanů, především k třídění odpadů, záchraně zvířat a ošetření stromů.

"Činnost poradny byla obnovena, protože vedení města v tomto týdnu rozhodlo, že po dobu nadcházejících pěti let podpoří naši poradnu celkovou částkou milion korun. Pokryje to výdaje spojené s provozem ekologické poradny," doplnil Ledvina.

Poradna byla původně pouze telefonická. Lidé se mohou opět se svými problémy, souvisejícími se životním prostředím, obracet na telefon 542 422 750. K dispozici je jim i mobilní telefon 608 426 032. Na internetu si poradnu najdou na www.veronica.cz/poradna.

"Poskytovat veřejnosti snadno dostupné poradenství v otázkách životního prostředí je dobrým standardem všech moderních měst," řekl ČTK k důvodům, proč se vedení Brna rozhodlo poradnu dotovat, náměstek primátora Martin Ander (SZ). Připomněl, že pracovníci poradny pomohou, když někdo z obyvatel nalezne zraněné zvíře, a také poradí, jak nakupovat ekologicky šetrně.

Vladimír Klepáč

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí