zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MŽP vyhlásilo dvě nové výzvy na čerpání prostředků z evropských fondů

07.07.2014
Obecné
Příroda
Dotace
Ekologické vzdělání a výchova
Environmentální poradenství
Klimatické změny
Urbánní ekologie
MŽP vyhlásilo dvě nové výzvy na čerpání prostředků z evropských fondů

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo 25. června výzvu na kofinancování projektových záměrů připravovaných do výzvy LIFE, kterou Evropská komise zveřejnila 18. června.

Program LIFE poskytuje až 75% kofinancování na ochranu prioritních druhů a stanovišť v rámci sítě NATURA 2000 a 60% spolufinancování na pilotní testování ekoinovativních technologií a postupů v ochraně životního prostředí a na osvětové informační kampaně.

Nově jsou podporovány aktivity na zmírňování změny klimatu a přizpůsobování se této změně. Výzva pro předkládání tzv. tradičních projektů bude ukončena 16. října 2014. MŽP umožňuje kofinancovat projekty schválené v rámci výzvy EU. Obecná nejvyšší míra národní podpory činí maximálně 15 % z celkových způsobilých nákladů projektu a současně ne více než 10 milionů Kč. Výzva pro předkládání rozpracovaných projektových návrhů pro rok 2014 je otevřená pro všechny typy právnických osob registrovaných v ČR. Žádosti je možné předkládat do 15. srpna 2014 do 15 hodin na adrese Ministerstva životního prostředí. Více informací najdete na tomto odkazu.

Ještě měsíc je možné předkládat žádosti o grant v druhé otevřené výzvě z Fondu environmentální odbornosti Programu švýcarsko-české spolupráce. Mezi podporované aktivity patří posílení spolupráce českých a švýcarských subjektů v oblasti ochrany přírody a krajiny, udržitelného využívání přírodních zdrojů, ochrany vod a klimatu nebo rekultivace krajiny v oblastech dříve využívaných pro vojenské účely. Aktivity by měly vést ke zvyšování znalostí a širšímu povědomí o dané problematice jak u odborné, tak u široké veřejnosti.

Dalším cílem výzvy je podpora strategického plánování krajů, měst a obcí za účasti veřejnosti směrem k udržitelnému rozvoji. V neposlední řadě jsou podporovány aktivity k šetrnému předávání informací o přírodním dědictví v cenných lokalitách. Příjemci dotace mohou být subjekty z řad veřejných a nestátních neziskových organizací. Nejvyšší míra podpory činí 3,5 milionu Kč. Přijímání žádostí probíhá do 5. srpna 2014, do 15 hodin na podatelnu Ministerstva životního prostředí. Více informací k výzvě najdete na tomto odkazu.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí